Povodom Dana antifašističke borbe na gradskom groblju u Ludbregu položeni su vijenci i zapaljene svijeće na spomen-obilježjima posvećenima poginulim borcima antifašističke borbe i kalničkim partizanima, kao i na spomeniku hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.
Obilježavanju su prisustvovali gradonačelnik Grada Ludbrega, vijećnici Gradskog vijeća, predstavnici Udruge antifašista Grada Ludbrega i općina ludbreškog kraja te predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata, čime je još jednom naglašena važnost zajedničkog odavanja počasti svim žrtvama ratova.
Predsjednik Udruge antifašista Grada Ludbrega i općina ludbreškog kraja Zdravko Pahor u prigodnom je obraćanju podsjetio na doprinos ludbreškog kraja antifašističkom pokretu te istaknuo važnost očuvanja vrijednosti mira, slobode i demokracije.



„Prisjetimo se svih onih koji su dali svoje živote za našu domovinu Hrvatsku boreći se u Drugom svjetskom ratu na strani antifašizma, kao i onih koji su to učinili u Domovinskom ratu. Njihova žrtva podsjeća nas na važnost očuvanja slobode, mira i demokratskih vrijednosti. Velika im hvala i slava“, poručio je Pahor.
Dan antifašističke borbe obilježava se 22. lipnja u spomen na 1941. godinu, kada je u šumi Brezovica kod Siska osnovan Prvi sisački partizanski odred, prva antifašistička postrojba u Hrvatskoj i jedna od prvih takvih organiziranih skupina u okupiranoj Europi.





