Prelog je i ove godine svečano obilježio Dan antifašističke borbe, državni blagdan koji se u Hrvatskoj slavi 22. lipnja u znak sjećanja na početak organiziranog otpora fašizmu.



Ispred Spomenika palim borcima u gradskom parku Trga Slobode održana je prigodna komemoracija tijekom koje su predstavnici Grada Preloga, zajedno s okupljenim građanima i predstavnicima udruga, položili vijence te zapalili svijeće u znak pijeteta prema poginulim borcima antifašističkog pokreta.
Okupljeni su tako odali počast svim stradalima u Drugom svjetskom ratu, a događaj je protekao u mirnom i dostojanstvenom ozračju, uz naglasak na važnost očuvanja povijesnog sjećanja i vrijednosti antifašizma.





