Čakovec

Pedeset godina djelovanja obilježio Noogmetni klub Galeb iz Oporovca

Istaknuto

Popularno

U nedjelju, 21. lipnja, pedeset godina uspješnog rada i djelovanja proslavio je Nogometni klub Galeb iz Oporovca. Slavlje je započelo svečanom sjednicom u prostoru Društvenog doma u Oporovcu.

O početku rada Nogometnog kluba Galeb kroničari su zapisali: „U tom malom međimurskom mjestu, kažu stanovnici, podjela po pitanju navijača, barem što se tiče lokalnog kluba, nema. Prva je ljubav i ona za koju svi žive – domaći NK Galeb. Ljubav je to koja traje od 27. travnja 1976. godine kada je održana osnivačka skupština kluba sportskog društva Oporovec, a prvi čelnik bio je Franjo Sabolić. Prvi susret koji su nogometaši Galeba odigrali nakon osnivanja kluba na domaćem terenu bio je protiv nogometaša NK Graničar iz Kotoribe, a prvi su dres Galeba ponijeli: Mihoci Josip (golman), Lipić Vlado, Čavlek Josip, Lipić Antun, Židov Rok, Balent Vlado, Balent Marijan, Gašparić Ivan, Granatir Vlado, Golubić Marijan, Pintar Ivan, Golubić Ivan, Lipić Andrija, Mihoci Valent, Škoda Stjepan (kapetan) i Sokač Stjepan (trener)“. Zlatno razdoblje kluba bilo je u vremenu od 2016. do 2022. godine kada je Galeb, sa predsjednikom Damirom Dominićem na čelu kluba, igrao u najkvalitetnijem rangu međimurskog nogometa. 2024. godine, nakon kratke stanke, Galeb je ponovno krenuo s radom, čuvajući tradiciju nogometa u svome mjestu, a danas se nogometaši Galeba natječu u Trećoj međimurskoj ligi Međimurskog nogometnog saveza.

Na samoj svečanoj sjednici svima je zahvalio na dolasku i pomoći u radu predsjednik Dario Balent, a čestitku su Galebu uputili i predsjednica Mjesnog odbora Oporovec Lana Berljak, predstavnik Međimurskog nogometnog saveza Darko Jambrović te predsjednik Gradskog vijeća Grada Preloga Dražen Novak. Svečanosti su nazočili i zamjenik gradonačelnika Zdravko Kvakan, predsjednici mjesnih odbora iz Draškovca i Čukovca Nino Marđetko i Dominik Mihoci, direktor GKP Pre-kom d.o.o. Đuro Ujlaki, tajnik kluba Marko Žerdin, brojni bivši i sadašnji igrači te prijatelji kluba. Uz ovu obljetnicu, a također i obilježavajući Dan Sportskog parka Damir Dominić, predstavnici kluba, uzvanici te predstavnici obitelji Dominić i Mihoci, položili su cvijeće i upalili svijeće ispred spomen ploča dugogodišnjem predsjedniku kluba Damiru Dominiću te tajniku Vladimiru Mihociju.

Obilježavanje pedeset godina Galeba nastavljeno je uz nogometne utakmice. Tako su se na nogometnom terenu ogledali igrači generacije U11 nogometnih škola iz Preloga i Cirkovljana te u revijalnom susretu igrači, legende i prijatelji Galeba. Nogometni klub Galeb pripremio je i bogatu ugostiteljsku ponudu, napuhanac za najmlađe, a za dobru glazbu i odlično raspoloženje pobrinuo se Tamburaški sastav Svirci.

Nove objave: