Policijski službenici Policijske postaje Prelog u petak, 19. lipnja nešto poslije 19 sati u Kotoribi, prilikom nadzora cestovnog prometa u Ulici Ruđera Boškovića, zaustavili su 42-godišnjaka koji je upravljao osobnim automobilom, varaždinskih registarskih oznaka.
Kontrolom vozača utvrđeno je kako je upravljao automobilom bez položenog vozačkog ispita te pod utjecajem alkohola od 1,70 g/kg.
S obzirom na to da je riječ o višestrukom počinitelju najtežih prometnih prekršaja te je postojala opravdana bojazan da će nastaviti s činjenjem prekršaja, policijski službenici uhitili su 42-godišnjaka i priveli ga u Policijsku postaju Prelog.
Zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama protiv 42-godišnjaka podnesen je optužni prijedlog te je 20. lipnja doveden na Općinski sud u Čakovcu (Prekršajni odjel).
Nakon saslušanja dežurna sutkinja odredila mu je zadržavanje u trajanju do 15 dana, nakon čega je predan u Zatvor u Varaždinu.





