Mirko Gašparović, dugogodišnji član tamburaškog sastava Najbolji hrvatski tamburaši, iznenada je preminuo. Vijest je objavljena na službenom Facebook profilu sastava, gdje su se kolege oprostile od njega s velikom tugom i zahvalnošću.
Gašparović je u sastavu bio od 1985. godine, gdje je svirao bas prim, a svoj posljednji nastup imao je sinoć na 60. Vinkovačkim jeseni. Kulminacija njihovog zadnjeg zajedničkog nastupa uključivala je izvođenje pjesme „Prijatelju moj”, koja će od sada imati novo značenje.
– Dragi Mirka, počivaj u miru! I hvala ti za sve divne godine – stoji u emotivnoj poruci koju su uputili iz sastava.
Počinio je dubok trag u tamburaškoj glazbi, ostavivši iza sebe više od četiri desetljeća posvećenog rada i zajedničkih nastupa sa svojim kolegama.





