Na zagrebačkom Županijskom sudu danas je trebalo početi suđenje četvorici bivših ministara i gradonačelniku Županje zbog sumnje u nezakonite dodjele poticaja i zapošljavanja. Međutim, početak rasprave odgođen je jer se Tomislav Tolušić, bivši ministar poljoprivrede, nije pojavio zbog bolesti.
Preostali optuženici – Darko Horvat, Josip Aladrović, Boris Milošević i Damir Juzbašić – pojavili su se na sudu, dok je Tolušić dostavio liječničku ispričnicu koja je sudu stigla tek sinoć. Prema informacijama koje je prenio reporter RTL-a Danas Mario Jurič, sutkinja Ana Kovačević izjavila je da će povijest bolesti biti dostavljena sudskom vještaku na provjeru. Ako se utvrdi da je Tolušić mogao prisustvovati suđenju, on će snositi troškove odgođene rasprave.
Optužnica u aferi poznatoj kao “Po babi i po stričevima” tereti Horvata, Tolušića i Miloševića za pogodovanje pri dodjeli novčanih potpora za područja naseljena nacionalnim manjinama, dok se Aladroviću i Juzbašiću stavlja na teret nezakonito zapošljavanje. Svi optuženici poriču počinjenje kaznenih djela koja im se stavljaju na teret.
Suđenje je odgođena za 17. listopada u 11:45 sati.





